Start Struktura Historia Koncerty Konkursy Biblioteka Fototeka Fonoteka Wydawnictwa Aktualności Sklep On-Line Kontakt

KATARZYNA KRASZEWSKA


 

 

Ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie prof. Tadeusza Chmielewskiego. Doskonaliła swoje umiejętności u wybitnych chopinistów i pedagogów, takich jak Halina Czerny-Stefańskia, Andrzej Jasiński, Janusz Olejniczak, Eugen Indjic, Dominique Merlet, Dang Thai Son. Od 2006 r. pracuje także pod kierunkiem prof. Adama Wibrowskiego (Konserwatorium w Paryżu).
Jest laureatką wielu konkursów krajowych i zagranicznych, m.in. Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina – Szafarnia, gdzie uzyskała także Nagrodę Specjalną Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Nagrodę Niderlandzkiego Towarzystwa Muzycznego. W 2005 roku brała udział w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim Warszawie, co zaowocowało nagraniem płyty chopinowskiej w Filharmonii Białostockiej, a w roku 2006 na Międzynarodowym Konkursie w Brest (Francja) w kategorii Chopin uzyskała „1ere medaille".
Występuje na wielu scenach w kraju i za granicą. Koncertowała na Węgrzech, w Niemczech, Austrii, Holandii i we Francji, m.in. w Bibliotece Polskiej i w Polskiej Akademii Nauk w Paryżu.
Posiada bogaty repertuar pianistyczny. Poza utworami Chopina najchętniej wykonuje utwory kompozytorów hiszpańskich (Albeniz, Granados) oraz muzykę kameralną.
Z okazji Roku Chopinowskiego pianistka nagrała płytę do albumu: "Chopin. Nastroje kompozytora w fotografiach Tomka Sikory”. Prezentacja albumu jak również nagrania odbywa się w wielu miejscach w kraju i za granicą, np. w Paryżu. Wystawie towarzyszy prezentacja filmu "Scherzo" ze zdjęciami Tomka Sikory i muzyką Chopina w wykonaniu Katarzyny Kraszewskiej.

Copyright © TIFC 2006 | Hosting by ROTOS