Start Struktura Historia Koncerty Konkursy Biblioteka Fototeka Fonoteka Wydawnictwa Aktualności Sklep On-Line Kontakt

ŁUKASZ KRUPIŃSKI

 

Urodził się w 1992 roku w Warszawie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 5 lat. Jest absolwentem OSM II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie, a obecnie studiuje na I roku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Alicji Palety-Bugaj.

Jest laureatem wielu prestiżowych nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych, otrzymał m.in. wyróżnienie na X Konkursie Pianistycznym im. Ludwika Stefańskiego i Haliny Czerny-Stefańskiej w Płocku (2008); II nagrodę na  XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni (2009), tam otrzymał również nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie mazurka F. Chopina; stypendium artystyczne dla najlepszego uczestnika na  XVII Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim na Mazowszu (2009), II nagrodę na VIII Sochaczewskich Spotkaniach Kameralnych (2010); II nagrodę (pierwszej nie przyznano) oraz specjalną nagrodę „Pablo Sarasate” w postaci koncertów z orkiestrą w Polsce i Hiszpanii na XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni w grupie najstarszej (2010), I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Słowiańskiej w Mińsku na Białorusi (2011).

Łukasz Krupiński brał również udział w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych kursach pianistycznych, m. in. u Andrzeja Jasińskiego, Józefa Stompla, Wojciecha Świtały, Alexeya Orłowieckiego, Anny Malikovej, Katarzyny Makowskiej-Ławrynowicz, Waldemara Wojtala, Katarzyny Popowej-Zydroń i Arnana Wiesela.

W Polsce występował m.in. na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w Akademii Muzycznej w Katowicach, Sali Balowej Zamku w Łańcucie, Dusznikach Zdroju w dworku F. Chopina, Filharmonii Wrocławskiej, Akademii Muzycznej w Toruniu. Pianista koncertował również w Belgii, Norwegii, Hiszpanii oraz na Białorusi.

Copyright © TIFC 2006 | Hosting by ROTOS