Koncerty w Łazienkach

 

ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE W WARSZAWIE
W roku 1926 w Łazienkach Królewskich w Warszawie został odsłonięty pomnik Fryderyka Chopina, będący dziełem wybitnego rzeźbiarza Wacława Szymanowskiego. Zniszczony podczas wojny, został zrekonstruowany w latach powojennych i w 1958 r. znalazł się na dawnym miejscu. Od roku 1959 odbywają się przy pomniku koncerty chopinowskie
z udziałem wybitnych pianistów.
Organizatorzy: Towarzystwo im. Fryderyka Chopina, Stołeczna Estrada
Termin: maj – wrzesień
Miejsce: Warszawa, Łazienki Królewskie
Opis: Towarzystwo im. Fryderyka Chopina wspólnie ze Stołeczną Estradą już od 57 lat organizują letnie koncerty pod pomnikiem kompozytora w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Koncerty odbywają się od maja do września, w każdą niedzielę o godz. 12.00 i 16.00 i jak pokazuje doświadczenie są jedną z największych atrakcji turystycznych w Stolicy.

 

ŁAZIENKI – POMNIK CHOPINA 2017

Maj

14 maja, godz. 12.00 Lukas Geniusas, godz. 16.00 Konrad Skolarski

21 maja, godz. 12.00 Kevin Kenner, godz. 16.00 Krzysztof Trzaskowski

28 maja, godz. 12.00 Antonio di Cristofano, godz. 16.00 Edwin Szwajkowski

Czerwiec

4 czerwca, godz. 12.00 Michał Karol Szymanowski, godz. 16.00 Karol Radziwonowicz

11 czerwca, godz. 12.00 Joanna Ławrynowicz, godz. 16.00 Edward Wolanin

18 czerwca, godz. 12.00 Yuichiro Akita, godz. 16.00 Takashi Yamamoto

25 czerwca, godz. 12.00 Louis Alvanis, godz. 16.00 Adam Mikołaj Goździewski

Lipiec

2 lipca, godz. 12.00 Serhiy Hryhorenko, godz. 16.00 Wojciech Waleczek

9 lipca, godz. 12.00 Paweł Kowalski, godz. 16.00 Mateusz Rożek

16 lipca, godz. 12.00 Filip Wojciechowski, godz. 16.00 Justyna Galant

22 lipca, godz. 12.00 Przemysław Lechowski, godz. 16.00 Sviese Cepliauskaite

30 lipca, godz. 12.00 Anna Maria Stańczyk, godz. 16.00 Weronika Chodakowska

Sierpień

6 sieprnia, godz. 12.00 Kazimierz Gierżod, godz. 16.00 Elżbieta Karaś-Krasztel

13 sieprnia, godz. 12.00 Monika Quinn, godz. 16.00 Aleksander Krukowski

20 sieprnia, godz. 12.00 Rinko Kobayashi, godz. 16.00 Yuka Susono

27 sieprnia, godz. 12.00 Bronisława Kawalla , godz. 16.00 Maria Szraiber

Wrzesień

3 września, godz. 12.00 Wojciech Świtała, godz. 16.00 Karolina Nadolska

10 września, godz. 12.00 Paweł Wakarecy, godz. 16.00 Aleksandra Bobrowska

17 września, godz. 12.00 Jerzy Sterczyński, godz. 16.00 Daniel Ziomko

24 września, godz. 12.00 Aleksandra Hortensja Dąbek, godz. 16.00 Maria Gabryś

 

ŁAZIENKI – POMNIK  CHOPINA   2016

Maj

15 maja, godz. 12.00 Karol Radziwonowicz, godz. 16.00 Łukasz Krupiński

22 maja, godz. 12.00 Magdalena Lisak, godz. 16.00 Michał Drewnowski

29 maja, godz. 12.00 Anna Maria Stańczyk, godz. 16.00 Michał Dziewior

Czerwiec

5 czerwca, godz. 12.00 Edward Wolanin, godz. 16.00 Wojciech Waleczek

12 czerwca, godz. 12.00 Yui Mikami (Japonia), godz. 16.00 Ryo Murakami (Japonia)

19 czerwca, godz. 12.00 Joanna Ławrynowicz, godz. 16.00 Agnieszka Przemyk-Bryła

26 czerwca, godz. 12.00 Mikhail Kandinsky (Rosja), godz. 16.00 Maria Gabryś

Lipiec

3 lipca, godz. 12.00 Michał Szymanowski, godz. 16.00 Grzegorz Skrobiński

10 lipca, godz. 12.00 Paweł Kowalski, godz. 16.00 Kacper Tołoczko

17 lipca, godz. 12.00 Paweł Wakarecy, godz. 16.00 Monika Quinn

24 lipca, godz. 12.00 Adam Kośmieja, godz. 16.00 Katarzyna Kraszewska

31 lipca, godz. 12.00 Serhij Hryhorenko (Ukraina), godz. 16.00 Dominika Szlezynger

Sierpień

7 sieprnia, godz. 12.00 Tymoteusz Bies, godz. 16.00 Elżbieta Karaś-Krasztel

14 sieprnia, godz. 12.00 Kazimierz Gierżod, godz. 16.00 Tokiko Kobayakawa (Japonia)

21 sieprnia, godz. 12.00 Rinko Kobayashi (Japonia), godz. 16.00 Rafał Łuszczewski

28 sieprnia, godz. 12.00 Justyna Galant , godz. 16.00 Filip Wojciechowski

Wrzesień

4 września, godz. 12.00 Bronisława Kawalla, godz. 16.00 Maciej Zagórski 

11 września, godz. 12.00 Mika Okumura (Japonia), godz. 16.00 Edwin Szwajkowski 

18 września, godz. 12.00 Aleksandra Bobrowska, godz. 16.00 Piotr Latoszyński

25 września, godz. 12.00 Maria Korecka Soszkowska, godz. 16.00 Krzysztof Książek

 

ŁAZIENKI – POMNIK  CHOPINA   2015

Maj

17 maja, godz. 12.00 JULIA KOCIUBAN, godz. 16.00 MICHAŁ DREWNOWSKI

24 maja, godz. 12.00 MAREK DREWNOWSKI, godz. 16.00 FILIP WOJCIECHOWSKI

31 maja, godz. 12.00 MANA SHOJI (Japonia), godz. 16.00 YUKA NAGASAWA (Japonia)

Czerwiec

7 czerwca, godz. 12.00 BRONISŁAWA KAWALLA, godz. 16.00 ATSUKO OGAWA (Japonia)

14 czerwca, godz. 12.00 PAWEŁ KOWALSKI, godz. 16.00 JOANNA RÓŻEWSKA

21 czerwca, godz. 12.00 JOANNA ŁAWRYNOWICZ, godz. 16.00 KAROLINA NADOLSKA

28 czerwca, godz. 12.00 LOUIS ALVANIS (Wlk. Brytania), godz. 16.00 NEAL LARRABEE (USA)

Lipiec

5 lipca, godz. 12.00 PAWEŁ WAKARECY, godz. 16.00 JUSTYNA LECHMAN

12 lipca, godz. 12.00 ANNA JASTRZĘBSKA-QUINN, godz. 16.00 ŁUKASZ CHRZĘSZCZYK

19 lipca, godz. 12.00 JOANNA MICHNA, godz. 16.00 BOGDAN CZAPIEWSKI

26 lipca, godz. 12.00 KAROL RADZIWONOWICZ, godz. 16.00 TOMMY JING YU LEO (Singapur)

Sierpień

2 sieprnia, godz. 12.00 RINKO KOBAYASHI, godz. 16.00 SERHIJ HRYHORENKO (Ukraina)

9 sieprnia, godz. 12.00 KAZIMIERZ GIERŻOD, godz. 16.00 MAREK BRACHA

16 sieprnia, godz. 12.00 TOKIKO KOBAYAKAWA (Japonia), godz. 16.00 ADAM KOŚMIEJA

23 sieprnia, godz. 12.00 ADAM MIKOŁAJ GOŁDZIEWSKI, godz. 16.00 KRYSTIAN TKACZEWSKI

30 sieprnia, godz. 12.00 MONIKA QUINN, godz. 16.00 MARIA SZRAIBER

Wrzesień

6 września, godz. 12.00 RADOSŁAW SOBCZAK, godz. 16.00 WOJCIECH ŚWITAŁA

13 września, godz. 12.00 EDWIN SZWEJKOWSKI, godz. 16.00 MONIKA ROSCA

20 września, godz. 12.00 EDWARD WOLANIN, godz. 16.00 ALEKSANDER KRUKOWSKI

27 września, godz. 12.00 KONRAD SKOLARSKI, godz. 16.00 KATARZYNA KRASZEWSKA

 

ŁAZIENKI – POMNIK  CHOPINA   2014

Maj

18 maja, godz. 12.00 Marek Drewnowski, godz. 16.00 Paweł Kowalski

25 maja, godz. 12.00 Lydie Solomon (Francja), godz. 16.00 Mika Okumura (Japonia)

Czerwiec

1 czerwca, godz. 12.00 Anna Maria Stańczyk, godz. 16.00 Tadeusz Domanowski

8 czerwca, godz. 12.00 Neal Larrabee (USA), godz. 16.00 Konrad Skolarski

15 czerwca, godz. 12.00 Tamás Érdi (Węgry), godz. 16.00 Karolina Kraszewska

22 czerwca, godz. 12.00 Joanna Ławrynowicz, godz. 16.00 Monika Quinn

29 czerwca, godz. 12.00 Matsuo Kumi (Japonia), godz. 16.00 Elżbieta Karaś-Krasztel

Lipiec

6 lipca, godz. 12.00 Justyna Galant, godz. 16.00 Michał Drewnowski

13 lipca, godz. 12.00 Anna Jastrzębska-Quinn, godz. 16.00 Karol Michał Szymanowski

20 lipca, godz. 12.00 Joanna Michna, godz. 16.00 Maria Korecka

27 lipca, godz. 12.00 Bogdan Czapiewski, godz. 16.00 Aldona Budrewicz-Jacobson (Szwajcaria)

Sierpień

3 sieprnia, godz. 12.00 Qi Xu (Chiny), godz. 16.00 Joanna Marcinkowska

10 sieprnia, godz. 12.00 Kazimierz Gierżod, godz. 16.00 ł vese ÄŒepliauskaitÄ— (Litwa)

17 sieprnia, godz. 12.00 Karolina Nadolska, godz. 16.00 Masako Ezaki (Japonia)

24 sieprnia, godz. 12.00 Rinko Kobayashi, godz. 16.00 Maria Szraiber

31 sieprnia, godz. 12.00 Ä°dil Biret, godz. 16.00 Aleksander Krukowski

Wrzesień

7 września, godz. 12.00 Filip Wojciechowski, godz. 16.00 Alexander Kashpurin (Rosja)

14 września, godz. 12.00 Karol Radziwonowicz, godz. 16.00 Yuko Kawai (Japonia)

21 września, godz. 12.00 Bronisława Kawalla, godz. 16.00 Monika Rosca

28 września, godz. 12.00 Krzysztof Trzaskowski, godz. 16.00 Maciej Zagórski

 

ŁAZIENKI – POMNIK  CHOPINA   2013

Maj

19 maja, godz. 12.00 Anna Maria Stańczyk, godz. 16.00 Jean Muller (Luksemburg)

26 maja, godz. 12.00 Louis Alvanis (WielkaBrytania), godz. 16.00 Maciej Wota

Czerwiec

2 czerwca, godz. 12.00 Lidia Grychtołówna, godz. 16.00 Karol Radziwonowicz

9 czerwca, godz. 12.00 Krystyna Man Li Szczepańska (Chiny), godz. 16.00 Aleksander Dębicz

16 czerwca, godz. 12.00 Joanna Ławrynowicz, godz. 16.00 Maciej Zagórski

23 czerwca, godz. 12.00 Pavel Kaspar (Czechy), godz. 16.00 Aleksander Krukowski

30 czerwca, godz. 12.00 Marek Bracha, godz. 16.00 Justyna Galant

Lipiec

7 lipca, godz. 12.00 Zuzana Simurdova (Czechy/Kanada), godz. 16.00 Mikołaj Warszyński (Kanada)

14 lipca, godz. 12.00 Mika Okumura (Japonia), godz. 16.00 Kacper Tołoczko

21 lipca, godz. 12.00 Maria Korecka, godz. 16.00 Mateusz Rożek

28 lipca, godz. 12.00 Filip Wojciechowski, godz. 16.00 Tomasz Pawłowski

Sierpień

4 sieprnia, godz. 12.00 Bronisława Kawalla, godz. 16.00 Grzegorz Skrobiński

11 sieprnia, godz. 12.00 Kazimierz Gierżod, godz. 16.00 Katarzyna Kraszewska

18 sieprnia, godz. 12.00 Rinko Kobayashi, godz. 16.00 Joanna Różewska

25 sieprnia, godz. 12.00 Maria Szraiber, godz. 16.00 Michał Landowski

Wrzesień

1 września, godz. 12.00 Katarzyna Mościcka, godz. 16.00 Justyna Lechman

8 września, godz. 12.00 Karolina Nadolska, godz. 16.00 Paula Ropus (Chorwacja)

15 września, godz. 12.00 Monika Quinn, godz. 16.00 Monika Rosca

22 września, godz. 12.00 Eri Iwamoto-Bukowian (Japonia), godz. 16.00 Dominika Szlezynger

29 września, godz. 12.00 Gil Jetley (Wielka Brytania), godz. 16.00 Agnieszka Korbecka-Chrabałowska

 

ŁAZIENKI – POMNIK  CHOPINA   2012

Maj

20 maja, godz. 12.00 Anna Maria Stańczyk, godz. 16.00 Tadeusz Chmielewski

27 maja, godz. 12.00 Antonio di Cristofano, godz. 16.00 Lidia Grychtołówna

Czerwiec

3 czerwca, godz. 12.00 Christina Biørkøe, godz. 16.00 Motoko Yoshikawa

10 czerwca, godz. 12.00 Karol Radziwonowicz, godz. 16.00 Piotr Latoszyński

17 czerwca, godz. 12.00 Joanna Ławrynowicz, godz. 16.00 Arnold Gniwek

24 czerwca, godz. 12.00 Bronisława Kawalla, godz. 16.00 Paweł Kowalski

Lipiec

1 lipca, godz. 12.00 Wojciech Waleczek, godz. 16.00 Anna Hajduk

8 lipca, godz. 12.00 Alberto Nose, godz. 16.00 Justyna Lechman

15 lipca, godz. 12.00 Bogdan Czapiewski, godz. 16.00 Tadeusz Domanowski

22 lipca, godz. 12.00 Edward Wolanin, godz. 16.00 Katarzyna Hajduk

29 lipca, godz. 12.00 Maria Korecka, godz. 16.00  viesÄ— ÄŒepliauskaitÄ—

Sierpień

5 sieprnia, godz. 12.00 Jerzy Romaniuk, godz. 16.00 Aldona Jacobson-Budrewicz

12 sieprnia, godz. 12.00 Kazimierz Gierżod, godz. 16.00 Tokiko Kobayakawa

19 sieprnia, godz. 12.00 Rinko Kobayashi, godz. 16.00 Maria Szraiber

26 sieprnia, godz. 12.00 Mika Okumura, godz. 16.00 Monika Quinn

Wrzesień

2 września, godz. 12.00 Jan Simon, godz. 16.00 Karolina Nadolska

9 września, godz. 12.00 Jerzy Godziszewski, godz. 16.00 Maria Gabryś

16 września, godz. 12.00 Claire Huangci, godz. 16.00 Filip Wojciechowski

23 września, godz. 12.00 Dagny Baczyńska-Kissas, godz. 16.00 Karolina Marchlewska

30 września, godz. 12.00 Artur Haftman, godz. 16.00 Krzysztof Trzaskowski