Letnie Koncerty w Brochowie

 

LETNIE RECITALE CHOPINOWSKIE w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Brochowie

Organizator: Towarzystwo im. Fryderyka Chopina
Termin: lipiec – sierpień
Miejsce: Brochów, Bazylika św. Jana Chrzciciela
Opis: Bazylika św. Jana Chrzciciela w Brochowie to miejsce, gdzie 23 kwietnia 1810 roku ochrzczony został Fryderyk Chopin. Tu właśnie, w przepięknie odrestaurowanej świątyni Towarzystwo organizuje letnie koncerty. Odbywają się one w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godz. 13.15, po głównej mszy św. Z recitalami chopinowskimi występują znakomici polscy pianiści.

    

W latach 2019-2021

Letnie koncerty chopinowskie

w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Brochowie

dofinansowano ze środków

Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

w ramach programu „Muzyka” realizowanego przez

Instytut Muzyki i TańcaLetnie koncerty współfinansowano ze środków Gminy Brochów

 

 

7 lipca

JOANNA ŁAWRYNOWICZ-JUST / fortepian /
JÓZEF KOLINEK / skrzypce /

„Siła muzycznej tradycji”

 

Program:

Józef Elsner
/1769-1854/
2 Polonezy na skrzypce i fortepian
D-dur
Es-dur

Fryderyk Chopin
/1810-1849/
2 Polonezy op.posth.
g-moll
B-dur

Polonez fis-moll op. 44

Mazurek h-moll op. 33 nr 4
(oprac. na skrzypce i fortepian Joseph Ebner)

Mazurek a-moll op. 67 nr 4
(oprac. na skrzypce i fortepian Antoni Cofalik)

Józef Elsner
Sonata F-dur na skrzypce i fortepian
1.Alegro
2.Andante
3.Rondo. Allegretto

Stanisław Moniuszko
/1819-1872/
2 Pieśni w oprac. na skrzypce i fortepian
Pieśń żołnierska
Prząśniczka


 Joanna Ławrynowicz-Just urodziła się w rodzinie o wielopokoleniowych tradycjach muzycznych. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w czwartym roku życia.  Ukończyła z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Teresy Manasterskiej. Po studiach kontynuowała naukę u prof. Haliny Czerny-Stefańskiej.  Laureatka wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów pianistycznych,  od wielu lat prowadzi bogatą działalność koncertową jako solistka i kameralistka w Europie, Azji, obu Amerykach i Nowej Zelandii.   Wystąpiła też w wielu prestiżowych koncertach z towarzyszeniem znakomitych orkiestr i wybitnych dyrygentów. Nagrała ponad 40 albumów płytowych. Większość zarejestrowanych przez artystkę utworów to światowe premiery fonograficzne. Jej płyty są wysoko cenione przez melomanów i krytyków muzycznych na całym świecie.  Prowadzi seminaria i kursy w Polsce, USA (Uniwersytet w Bloomington), Chinach, na Litwie, we Francji (Paryż, konserwatorium Boulogne Billancourt). Juror wielu konkursów krajowych. Pracuje też na stanowisku profesora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

 

Józef Kolinek ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie skrzypiec prof. Zenona Płoszaja.  Przez 25 lat był skrzypkiem dwóch czołowych polskich orkiestr kameralnych: Polskiej Orkiestry Kameralnej Jerzego Maksymiuka i Orkiestry Sinfonia Varsovia Yehudi Menuhina.  Wykonał z nimi ponad 2500 koncertów w najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata.  Nagrał ponad 130 płyt z arcydziełami kameralnymi i symfonicznymi, z których wiele zdobyło nagrody.  Od 1996 r. do chwili obecnej jest skrzypkiem i menadżerem Kwartetu Prima Vista.   Kwartet wykonuje rocznie 60 koncertów w Polsce, Europie, Azji i Ameryce Północnej.  Józef Kolinek jest twórcą i dyrektorem artystycznym festiwali muzyki kameralnej w Polsce.  Jest wiceprezesem Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego im. Stanisława Moniuszki.  Za swą działalność artystyczną i organizatorską w dziedzinie muzyki kameralnej został kilkakrotnie nagradzany, w tym Medalem „Gloria Artis”.Letnie recitale chopinowskie w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Brochowie – 2018


Letnie recitale Chopinowskie w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Brochowie – 2017

Galeria

Kazimierz Gierżod – 9.07.2017

Joanna Ławrynowicz – 16.07.2017

Monika Rosca – 23.07.2017

Joanna Szczepaniak – 30.07.2017

Anna Maria Stańczyk – 6.08.2017

Tokiko Kobayakawa – 13.08.2017

Anna Hajduk – 20.08.2017

Aleksander Krukowski – 27.08.2017

 

ROK 2016

LETNIE KONCERTY CHOPINOWSKIE W BAZYLICE ŚW. JANA CHRZCICIELA W ROKU 2016 ODBYWAJĄ SIĘ DZIĘKI pomocy ks. Pawła Olszewskiego – proboszcza parafii św. Jana Chrzciciela oraz DOFINANSOWANIU ZE ŚRODKÓW:

 

MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO

SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

 

 

SAMORZĄDU GMINY BROCHÓW

 

Patronat medialny zapewniają:


Brochów – 2016

3 LIPCA 2016 r.
ANDRZEJ WIERCIŃSKI

PROGRAM
Bach-Siloti
Preludium h-moll BWV 855a

Wolfgang Amadeus (1756-1791)
Mozart Sonata A-dur KV 331
1.Andante grazioso (Temat z wariacjami)
2. Menuetto-Trio
3. Alla turca. Allegretto

Fryderyk Chopin (1810-1849)
Scherzo cis-moll op. 39
Scherzo b-moll op. 31

Bach-Busoni
Chaconne z II Partity d-moll BWV 1004 na skrzypce solo

Andrzej Wierciński urodził się w 1995 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat pod kierunkiem Ramiro Sanjinesa, a następnie prof. Anny Jastrzębskiej-Quinn. Obecnie jest studentem I roku Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu prof. Wojciecha Świtały.

Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów: Katarzynę Popową-Zydroń, Wojciecha Świtałę, Andrzeja Jasińskiego, Waldemara Wojtala. W 2012 roku uczestniczył w kursie pianistycznym Morningside Music Bridge w Calgary.

Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych: I nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina (Warszawa, 2015), I nagroda, złoty medal oraz specjalne zaproszenie na festiwal pianistyczny w Kolonii oraz koncerty w prestiżowych salach świata na X Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim Chopin Golden Ring (Słowenia, 2014), III nagroda oraz specjalne zaproszenie na koncerty w Polsce na III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Halina Czerny-Stefańska in Memoriam (Poznań, 2014), I nagroda oraz specjalne zaproszenie na koncert do Hiszpanii (Majorka) i specjalne zaproszenie na koncert do Polski (Duszniki-Zdrój) na VI Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim (Budapeszt, 2014). Ponadto jest finalistą oraz zdobywcą nagrody specjalnej dla najlepszego pianisty z Polski na X Międzynarodowym Chopinowskim Konkursie Pianistycznym w Darmstadt (Niemcy, 2013).

Zwycięstwo w tegorocznym Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina zapewniło mu automatyczne wejście do pierwszego etapu XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w październiku 2015 roku, z pominięciem eliminacji.
Andrzej Wierciński koncertował wielokrotnie w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli oraz w innych prestiżowych miejscach w Polsce i za granicą, m.in. w Rosji, Niemczech, Kanadzie.

PROGRAM
Domenico Scarlatti (1685-1757)
4 Sonaty ze zbioru „Essercizi per gravicembalo”
E-dur
E-dur
d-moll
F-dur

Robert Schumann (1810-1856)
Arabeska C-dur op. 18

Ferenc Liszt /1811-1886/
Marzenia miłosne – Nokturn As-dur nr 3

Fryderyk Chopin /1810-1849/
Walc As-dur op. 42
Ballada g-moll op. 21

Monika Rosca
Ukończyła z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej w Łodzi w 1985 roku i została asystentką, a następnie adiunktem w klasie fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego.
Dalszym źródłem jej inspiracji wykonawczych były kursy mistrzowskie u prof. Rudolfa Kerera i prof. Ryszarda Baksta. Była stypendystką Towarzystwa im. Fryderyka Chopina. Jest laureatką wielu międzynarodowych i krajowych konkursów pianistycznych; m.in. Rina Sala Gallo w Monza we Włoszech, Konkursie Pianistów i Wokalistów im. Marii Callas w Atenach, Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Kameralnej Konkursu Pianistycznego im. Miłosza Maginaw Paryżu.
Wiele koncertowała w Europie, brała udział w festiwalach pianistycznych w Dusznikach, Antoninie, Łodzi, Bordeaux, Bergerac i Tiranie. Występowała także poza Europą; m.in. w Japonii, Korei Płd., Indonezji, Indiach, Australii i w USA.
Nagrywała dla Polskiego Radia i Telewizji; Polskie Nagrania wydały jej płytę z utworami J. S. Bacha, W. A. Mozarta i L. van Beethovena. Od lat podczas swych pobytów w Polsce występuje w Zelazowej Woli, Łazienkach Królewskich i w Pałacu Ostrogskich w Warszawie, a także w Pałacach Radziwiłłów w Nieborowie i Antoninie.
Uznaniem cieszą się jej recitale dla Towarzystwa im. Fryderyka Chopina i Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego w Warszawie.

 

 

17 LIPCA 2016 r.
PRZEMYSŁAW LECHOWSKI

PROGRAM
Fryderyk Chopin /1810-1849/
Nokturn Es-dur op. 9 nr 2
Mazurek cis-moll op. 6 nr 2
Mazurek h-moll op. 33 nr 4
Walc cis-moll op. 64 nr 2
Nokturn E-dur op. 62 nr 2
Scherzo b-moll op. 31

Claude Debussy /1862-1918/
Preludia:
Danseuses de Delphes/Tancerki Delfickie
Le vent dans la plaine/Wiatr na równinie
Les sons et les parfums tournent dans l’air du soir/
Dźwięki i wonie krążą w wieczornym powietrzu
La Cathedrale engloutie/Zatopiona katedra
La dance de Puck/Taniec Pucka
Minstrels/Minstrele

 

 

24 LIPCA 2016 r.
ANNA MARIA STAŃCZYK

PROGRAM
Fryderyk Chopin /1810-1849/
4 Mazurki
F-dur op. 68 nr 3
C-dur op. 24 nr 2
a-moll op. 68 nr 2
B-dur op. 7 nr 1
Nokturn b-moll op. 9 nr 1
Scherzo b-moll op. 31
Nokturn cis-moll op. posth.

Edvard Grieg /1843-1907/
4 utwory z cyklu „Utwory liryczne”
Wesele w Troldhaugen op. 65 nr 6
Arietta op. 12 nr 1
Kartka z Albumu op. 12 nr 7
Figlarz op. 71 nr 3
Suita nr 1 „Peer Gynt” op. 46
Poranek
Śmierć Azy
Taniec Anitry
W grocie Króla Gór

Anna Maria Stańczyk studiowała w Warszawie pod kierunkiem takich profesorów jak Maria Zubelewicz-Bojar, Maria Poniatowska, Jan Ekier, Bronisława Kawalla oraz w Londynie u Louisa Kentnera, z którym później koncertowała, grając na dwa fortepiany.
Występowała w Europie, w obu Amerykach, Azji i Afryce. Grała w słynnych salach koncertowych zarówno solo, jak i z orkiestrami, m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, w Van Lear Hall w Jerozolimie, Filharmonii w Odessie, St. Lawrence Centre w Toronto, w londyńskich Wigmore Hall i Queen Elizabeth Hall oraz w nowojorskiej Carnegie Hall.
Pianistka otrzymała wiele nagród, w tym:
Medal Franciszka Liszta, przyznawany przez rząd węgierski za wybitne interpretacje muzyki tego kompozytora;
Nagrodę Ministerstwa Kultury za Zasługi dla Kultury Polskiej;
Platynowe Płyty od Polskich Nagrań za CD „Anna Maria Stańczyk Plays Liszt” oraz od Polskich Nagrań Edition za CD „24 Classic Hits”.
Nagrała płyty dla wielu wytworni fonograficznych, m. in. album pt. „Polska” wydany przez Polonia Records i album z muzyką Karola Szymanowskiego wydany przez brytyjską firmę Gemini Sound. Dokonała nagrań dla Polskiego Radia, Telewizji Polskiej, Anglia Television i CBC/Radio-Canada.
W Wielkiej Brytanii stworzyła „Wędrującą Szkołę Pianistyczną”, którą prowadziła przez wiele lat. Była współzałożycielem i dyrektorem artystycznym Archway Trust, organizacji zajmującej się pomocą dla utalentowanych pianistów.
Artystka jest członkiem-założycielem i dyrektorem artystycznym Międzyna-rodowego Festiwalu Pianistycznego „Floralia Muzyczne – Muzyka w Kwiatach” w Powsinie. W tym roku odbyła się 21 edycja Festiwalu.
Anna Maria Stańczyk prowadzi kursy mistrzowskie oraz zasiada w jury międzynarodowych konkursów pianistycznych.

 

 

31 LIPCA 2016 r.
PAMELA HOWLAND

 

 

10 LIPCA 2016 r.
MONIKA ROSCA

Program
Fryderyk Chopin /1810-1849/
Mazurek B-dur op. 7 nr 1
Mazurek e-moll op. 17 nr 2
Mazurek a-moll op. 17 nr 4
Mazurek h-moll op. 30 nr 2
Walc As-dur op. 69 nr 1
Preludium Des-dur op. 28 nr 15
Nokturn b-moll op. 9 nr 1
Nokturn cis-moll op. 27 nr 1
Fantaisie-Impromptu op. 66

John Newton /1725-1807/
Składanka oparta na temacie „Amazing Grace” (aranżacja Howland)

George Gershwin /1898-1937/
Trzy Preludia (1926)
I. Allegro ben ritmato e deciso
II. Andante con moto e pocu rubato
III. Allegro ben ritmato e deciso
Summertime – aria z opery Porgy and Bess (1935) (aranżacja Howland)

Pamela Howland jest uzdolnioną amerykańską pianistką posiadającą tytuł “Artysty Steinwaya”. Jest doktorem sztuki muzycznej z zakresu wykonawstwa fortepianowego i literatury fortepianowej. Doktorat uzyskała w Eastman School of Music w Rochester w stanie Nowy Jork. Muzykę klasyczną wykonuje tak żywo i z taką energią, iż słuchają jej osoby w każdym wieku i pochodzące z różnych środowisk.
Występowała na terenie całych Stanów Zjednoczonych jako solistka i kameralistka. Wielokrotnie odbywała tournee po Polsce, wystąpiła z koncertami w Ameryce Południowej (Kolumbia), a także w Paryżu i Wiedniu (koncerty afiszowane). Jako solistka wystąpiła w transmitowanych na żywo audycjach Narodowego Radia Publicznego w Minnesocie, Nowym Jorku i Karolinie Południowej.
Po raz pierwszy przyjechała do Polski w roku 2006 aby odwiedzić Żyrardów, miejsce gdzie urodził się jej dziadek. Tego lata po raz kolejny gości w Polsce – w ramach programu pod auspicjami Amerykańskiego Departamentu Stanu wykonuje polską i amerykańską muzykę, m. in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Warce i Radomiu.
W 2012 roku nakręciła film dokumentalny o życiu Fryderyka Chopina pt. „Wspomnienia o Fryderyku: Geniusz Chopina”, który miał swą premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „RiverRun” w USA. Artystka ma na swym koncie liczne nagrania (można ich wysłuchać na stronie www.pamelahowland.com).

 

 

7 SIERPNIA 2016 r.
KAZIMIERZ GIERŻOD

Program
Fryderyk Chopin /1810-1849/
Polonez B-dur op. 71 nr 2
Ballada g-moll op. 23
Nokturny op. 27
cis-moll nr 1
Des-dur nr 2
3 Mazurki
e-moll op. 41 nr 1
cis-moll op. 63 nr 3
cis-moll op. 50 nr 3
Andante spianato i Wielki polonez Es-dur op. 22
Kazimierz Gierżod
W roku 1962 ukończył z odznaczeniem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Margarity Trombini-Kazuro. Swoje umiejętności doskonalił również w Akademii Chigiana w Sienie, gdzie pracował pod kierunkiem prof. Guido Agostiego uzyskując „Diploma di merito”.
W 1964 roku na Festiwalu Młodych Muzyków w Gdańsku otrzymał I nagrodę. Od momentu ukończenia studiów stale koncertuje na terenie Polski i za granicą. Występował w wielu krajach Europy, w Australii, Japonii, Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, Ameryce Południowej, Kanadzie, Korei Płd., Chinach, Kuwejcie i na Cyprze.
Dokonał licznych nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji oraz rozgłośni zagranicznych, a także dla wytwórni płytowych w Polsce i Niemczech.
Równolegle prowadzi bogatą działalność pedagogiczną w macierzystej uczelni. Wykształcił wielu pianistów polskich i zagranicznych. Jest zapraszany do jury międzynarodowych konkursów pianistycznych, m. in. w Paryżu, Tokio, Kolonii, Sapporo, Warszawie (XIV Konkurs Chopinowski), Lizbonie, Taipei. Od 1988 roku jest profesorem-gościem Uniwersytetu Soai w Osace. Prowadzi kursy interpretacji w wielu krajach Europy i świata.
W latach 1975-87 był dziekanem Wydziału Fortepianu, Klawesynu i Organów, a następnie dwukrotnie został wybrany na stanowisko rektora Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1987-1993). W latach 1999-2006 kierował II Katedrą Fortepianu. Od roku 1976 organizuje także kursy interpretacji dla pianistów japońskich w Warszawie.
Jest członkiem zarządów wielu fundacji i stowarzyszeń muzycznych. W 2002 roku został prezesem Towarzystwa im. Fryderyka Chopina. Przyczynił się do zjednoczenia ruchu chopinowskiego w Polsce.
Laureat wielu odznaczeń i nagród, w tym ministra Kultury i Sztuki za wybitne osiągnięcia artystyczne i pedagogiczne.

 

 

14 SIERPNIA
ALEKSANDER KRUKOWSKI

Program
Fryderyk Chopin /1810-1849/
Nokturn c-moll op. 48 nr 1
Etiuda c-moll op. 10 nr 12
Walc cis-moll op. 64 nr 2
Walc a-moll op. 34 nr 2
Polonez As-dur op. 53
Mazurek a-moll op. posth.
Scherzo b-moll op. 31

Ferenc Liszt /1811-1886/
Etiuda c-moll nr 8 z cyklu „Etudes d’execution transcendante” (Etiudy najwyższego stopnia trudności)
Vallée d’Obermann (Dolina Obermanna) nr 6 z cyklu “Années de pèlerinage” (Lata pielgrzymki)

Aleksander Krukowski, polsko-amerykański pianista, jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Jerzego Romaniuka, pod którego kierunkiem odbył również studia podyplomowe.
Wielokrotnie koncertował, m. in. w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, pod pomnikiem Chopina i w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich, w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina, Teatrze Małym w Warszawie, Zamku Ostrogskich, Pałacu w Wilanowie, w bazylice w Brochowie – miejscu chrztu Chopina, w Lublinie i w wielu innych miastach w Polsce.
Uczestniczył w kilku edycjach Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego „Floralia Muzyczne” w Powsinie k. Warszawy.
W Stanach Zjednoczonych ma za sobą koncerty w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki i Muzyki w St. Charles w stanie Illinois, a także recital z okazji 200-lecia urodzin Fryderyka Chopina w Elgin Art Showcase. Wielokrotnie wykonywał recitale dla Fryderyk Chopin Society of Texas w Corpus Christi i Harlingen w Teksasie, jak również wystąpił na Festiwalu Pianistycznym Chicago 2012.
W styczniu 2013 roku został laureatem pierwszej nagrody Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Corpus Christi w Teksasie w Stanach Zjednoczonych. Nagrodą w wygranym konkursie było zaproszenie do wykonania recitalu w Carnegie Hall w Nowym Jorku, gdzie zadebiutował w listopadzie 2014 roku.
W lipcu i sierpniu tego roku wykonał serię koncertów we Włoszech, włączając w to dwa recitale na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „Via Adriatica” w Vasto, w rejonie Abruzzo.

 

 

21 SIERPNIA
WERONIKA CHODAKOWSKA

Program
Feliks Mendelssohn-Bartholdy /1809-1847/
Variations derieuses d-moll op. 54

Fryderyk Chopin /1810-1849/
2 Impromptus
Fis-dur op. 36
Ges-dur op. 51
Barkarola Fis-dur op. 60

Alberto Ginastera /1916-1983/
I Sonata
Allegro marcato
Presto misterioso
Adagio molto appasionato
Ruvido ed ostinata

Weronika Chodakowska naukę gry na fortepianie rozpoczęła mając 11 lat pod kierunkiem prof. Tatiany Stępniak w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina. W trakcie nauki w szkole muzycznej II stopnia zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach w Polsce.

W latach 2012-2014 studiowała w klasie prof. Brigitty Wollenweber w Hochschule für Musik Hanns Eisler w Berlinie. Rok później ukończyła z wyróżnieniem licencjat w Hochschule für Musik w Lucernie w klasie prof. Konstantina Lifschitza. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Elżbiety Tarnawskiej i prof. Ramiro Sanjinesa. Swoje umiejętności doskonaliła też na licznych kursach interpretacji w kraju i za granicą.

W ostatnich latach pianistka często występuje w Polsce (Zamek Królewski, Studio Koncertowe im. Witolda Lutosławskiego i Pałacyk Szustra w Warszawie, Filharmonia Świętokrzyska w Kielcach, Filharmonia Szczecińska) oraz za granicą. Jej bogaty repertuar obejmuje zarówno utwory solowe, jak i utwory wykonywane z towarzyszeniem orkiestry, oraz muzykę kameralną obejmującą wszystkie epoki i style.

W ubiegłym roku Weronika Chodakowska wraz z meksykańską skrzypaczką Melanie Rivera założyła Lutosławski Duo. Repertuar duetu obejmuje utwory Witolda Lutosławskiego, Karola Szymanowskiego, Manuela Ponce’a, Cesara Francka i Maurice’a Ravela.

 

Brochów – 2015

 

Brochów – 2014