Start Struktura Historia Koncerty Konkursy Biblioteka Fototeka Fonoteka Wydawnictwa Aktualności Sklep On-Line Kontakt

| Władze TIFC | Koła Terenowe |

KAZIMIERZ GIERŻOD

Studia pianistyczne odbył pod kierunkiem prof. Margerity Trombini-Kazuro w warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina, którą ukończył z odznaczeniem w roku 1962. Następnie doskonalił swe umiejętności pod kierunkiem prof. Guido Agostiego w Akademii Chigiana w Sienie, uzyskując tam "Diploma di merito".

Na Festiwalu Młodych Muzyków w Gdańsku w roku 1964 zdobył I nagrodę. Od tego czasu stale koncertuje w kraju i za granicą. Występował w wielu krajach Europy, a także w Australii, Kanadzie, Chinach, Japonii, Stanach Zjednoczonych Ameryki Południowej, na Cyprze i w Kuwejcie. Dokonał wielu nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji i dla rozgłośni zagranicznych, a także dla wytwórni płytowych w Polsce i w Republice Federalnej Niemiec. W programach koncertowych eksponuje muzykę polską.

Od czasu ukończenia studiów prowadzi również działalność pedagogiczną w macierzystej uczelni, gdzie wykształcił wielu pianistów polskich i zagranicznych.

W 1986 roku otrzymał tytuł naukowy profesora sztuki muzycznej. W latach 1975-1987 był dziekanem Wydziału Fortepianu, Klawesynu i Organów. Dwukrotnie - w latach 1987 i 1990 - powierzano mu stanowisko rektora Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina, a od roku 1999 kieruje II Katedrą Fortepianu w tej uczelni. Prowadzi kursy mistrzowskie w kraju i za granicą, bierze udział w jury międzynarodowych konkursów pianistycznych. Od roku 1988 jest profesorem - gościem Uniwersytetu Soai w Osace.

W roku 2002 został wybrany prezesem Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie.

Copyright © TIFC 2006 | Hosting by ROTOS