Start Struktura Historia Koncerty Konkursy Biblioteka Fototeka Fonoteka Wydawnictwa Aktualności Sklep On-Line Kontakt

| Władze TIFC | Koła Terenowe |

ZBIGNIEW LASOCKI

Jest pianistą, pedagogiem, profesorem w łódzkiej Akademii Muzycznej, dyrektorem naczelnym Filharmonii im. Artura Rubinsteina w Łodzi, prezesem Łódzkiego Towarzystwa Muzycznego im. Karola Szymanowskiego.

Podczas blisko 40-letniej, nagradzanej przez władze macierzystej uczelni pracy pedagogicznej, profesor Lasocki wykształcił w swojej klasie fortepianu ponad czterdzieścioro absolwentów. Koncertują oni w kraju i za granicą, wielu pracuje na wyższych uczelniach, nie tylko w Polsce, kontynuując dzieło swego profesora jako asystenci, adiunkci, akompaniatorzy.

Profesor Lasocki to wybitny konsultant w dziedzinie pedagogiki fortepianowej, zaś z jego wiedzy i doświadczenia korzysta lub korzystały Centrum Edukacji Artystycznej przy Ministerstwie Kultury i Rada Wyższego Szkolnictwa Artystycznego działająca przy Ministerstwie.

Zbigniew Lasocki jest też członkiem wielu gremiów sędziowskich na konkursach pianistycznych w kraju i za granicą. Zasiada m. in. w jury Międzynarodowych Konkursów im. Karola Szymanowskiego w Łodzi, Konkursu Interpretacji Muzyki Francuskiej, konkursów chopinowskich dla dzieci i młodzieży, Międzynarodowego Konkursu dla Pianistów w Palm Beach na Florydzie i wielu innych.

Profesor Zbigniew Lasocki, solista oraz partner estradowy wielu znakomitych instrumentalistów i wokalistów, występował we wszystkich znaczących centrach kulturalnych kraju oraz zagranicy. Nagrał audycje dla stacji radiowych i telewizyjnych, a także dla potrzeb filmu.

W 1985 roku, ze względu na kontuzję, musiał zrezygnować z dalszej kariery pianistycznej.

Czas profesora Lasockiego wypełnia praca na stanowisku dyrektora naczelnego Filharmonii im. Artura Rubinsteina, a także imponująco rozległa działalność pedagogiczna i społeczna. Działa w Towarzystwie im. Fryderyka Chopina, w którym został wybrany skarbnikiem. W Towarzystwie im. Szymanowskiego pełni funkcję prezesa  już w trzeciej kadencji.

Copyright © TIFC 2006 | Hosting by ROTOS