Aktualności

ZAPRASZAMY DO PAŁACU W SULISŁAWIU

Podczas II Festiwalu Chopin-Elsner w Sulisławiu zabrzmi muzyka Fryderyka Chopina oraz jego niezwykłego nauczyciela – Józefa Elsnera.

Pałac w Sulisławiu upamiętnia postać Józefa Elsnera, wielkiego grodkowianina, który nie tylko wszedł do historii jako nauczyciel Fryderyka Chopina, ale sam był także wielce utalentowanym kompozytorem.

Tegoroczna edycja Festiwalu będzie poświęcona właśnie muzyce Józefa Elsnera. Organizator zaprasza na wyjątkowe wydarzenie: jednoaktowa opera „Echo w lesie” z roku 1808 do tekstu Wojciecha Pękalskiego (premiera 22 kwietnia 1808 r. w Warszawie). W naszych czasach opery Elsnera nader rzadko pojawiają się na scenach muzycznych, a „Echo w lesie” była wystawiona w latach 70. XX wieku

„Echo w lesie” to opera komiczna o muzyce nieco nawiązującej do Mozarta, ale też włoskiej opery bel canto. Autor przewidział udział tylko narratora i dwóch solistów, dla których jednak przygotował zadania karkołomne: sopran i bas mają bowiem do śpiewania koloraturowe arie i duety. Partie solowe zostały powierzone świetnym solistom: Annie Ogińskiej w roli Doryny i Oskarowi Koziołkowi-Goetzowi, który będzie śpiewał partię Lubina. Narratorem będzie Jacek Woleński, który także reżyserował przedstawienie. Opracowania muzycznego i wykonania podjęła się kompozytorka, aranżerka i pianistka, Marzena Mikuła-Drabek wraz ze swoim Zespołem Muzycznym Maes-Trio. Do przedstawienia dołącza także para solistów baletu: Monika Kionka i Filip Jędruch.

Program Festiwalu obejmuje prawdziwą muzyczną ucztę – operę komiczną „Echo w lesie” (godzina 17:00) oraz koncert kwartetu smyczkowego Fair Play Quartet (godzina 20:00). Kulturalne doznania uświetni wystawa obrazów Artura Kardamasza i Agaty Kosmali w ekskluzywnych wnętrzach Pałacu Sulisław. Ponadto w niedzielę, 6 listopada od godz. 12:00 będzie można zasmakować Sulisławskich Kulinariów.

Więcej na temat Festiwalu: www.palacsulislaw.pl/elsner
Sprzedaż biletów (cena: 86 zł): tel. 77 415 66 59; rezerwacja@sulislaw.pl