Aktualności

CHOPIN – CHIP, CHOP, CHIPETTE

Zapraszamy serdecznie na przedstawienia CHOPIN – CHIP, CHOP. CHIPETTE,

które odbędą się 19 i 20 grudnia w Teatrze WARSawy o godz. 19.00.

 

Spektakl jest skrzyżowaniem monodramu z recitalem pianistycznym. Opowiada historię miłości słynnej pisarki George Sand i jednego z największych muzyków epoki romantyzmu Fryderyka Chopina. Scenariusz powstał na podstawie korespondencji kochanków i nie pada w nim ani jedno słowo, które nie wyszłoby spod ich pióra.

Aktorka, Natalia Rzeźniak – Pospieszalska tworzy sceniczny portret George Sand,obrazując różne aspekty osobowości tej ekstrawaganckiej kobiety, ukazanej tu w roli matki, pisarki, muzy kompozytora, opiekunki coraz bardziej chorego artysty, ale i „słynnej romansjerki” i prowokatorki.

Przedstawienie obok narracji aktorki buduje muzyka kompozytora wykonywana na żywo przez pianistę Łukasza Pospieszalskiego (fragmenty m.in. Sonaty b-moll op.35, Scherza h-moll op.20, nokturnów i mazurków), będąca nie tylko tłem do działań aktorskich, lecz przybierająca formę krótkiego koncertu. Ten autorski pomysł i scenariusz jest dziełem Jerzego Bielunasa – cenionego reżysera widowisk i spektakli teatralnych. Kostiumy zaprojektowała uznana oraz nagradzana kostiumografka i scenograf Elżbieta Terlikowska. Scenografię zaprojektowała obiecująca
wrocławska artystka Katarzyna Mazurek.