Aktualności

Floralia Muzyczne – Muzyka w Kwiatach

XXVIII Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny „Floralia Muzyczne – Muzyka w Kwiatach” w Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie będzie się odbywał w każdą niedzielę, od 12 maja do 30 czerwca.

Festiwal został zainicjowany przez Annę Marię Stańczyk w 1996 roku. Od 28 lat na tarasie Willi Janówek („Fangorówki”) występują zarówno znani wirtuozi, jak i młodzi adepci sztuki pianistycznej w ramach tzw. Estrady Młodych.

W bieżącym roku usłyszymy trzynastu pianistów. Festiwal zainaugurują bracia Hyuk i Hyo Lee z Korei Południowej (12 maja); wystąpią również: Maria Korecka-Soszkowska (9 czerwca), Anna Maria Stańczyk (16 czerwca), Mariusz Adamczak (23 czerwca), a na zakończenie Festiwalu – Pascal Salomon z USA (30 czerwca).

W ramach Estrady Młodych swoje umiejętności zaprezentują: Wojciech Kruczek (19 maja), Miron Łajming (26 maja), Jan Jakub Zieliński (2 czerwca), Filip Pacześny (2 czerwca), a także Giorgio Trione Bartoli z Włoch (19 maja), Daphne Delicata z Malty (23 czerwca) oraz polsko-wietnamski pianista – Việt Trung Nguyen (26 maja).

Mamy nadzieję, że tegoroczny Festiwal, w urzekającej scenerii Ogrodu Botanicznego, przyniesie Państwu chwile wytchnienia i dostarczy wielu wspaniałych wrażeń.

Bilet wstępu do Ogrodu Botanicznego jest jednocześnie biletem na koncert.