Recital Marii Gabryś-Heyke na fortepianie Krall & Seidler z 1830

Zapraszamy do wysłuchania utworów polskich kompozytorów z okresu wczesnego romantyzmu w wykonaniu Marii Gabryś-Heyke na fortepianie Krall & Seidler z 1830 roku. W programie: Józef Elsner (Sonata D-dur), Karol Kurpiński (Polonaise marciale D-dur), Maria Szymanowska (Polonez f-moll, Nokturn B-dur) i Fryderyk Chopin (Polonez B-dur op. posth., WN 15, Walc h-moll op. posth., WN 19, Walc […]

Koncerty w Łazienkach na kanale YouTube TiFC

Recitale polskich pianistów zarejestrowane w ramach 61. cyklu Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich dostępne są na kanale YouTube Towarzystwa pod adresem:   https://www.youtube.com/cha…/UCQPaBQ6Hryz8K8mOI1mp-yg/videosZapraszamy do ich wysłuchania wraz ze współorganizatorami przedsięwzięcia – Stołeczną Estradą i Muzeum Łazienki Królewskie. 

Grand Prix du Disque 2020

Towarzystwo im. Fryderyka Chopina zaprasza do wzięcia udziału w Grand Prix du Disque Frédéric Chopin, konkursie promującym najlepsze nagrania chopinowskie ostatnich kilku lat. Konkurs jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć organizowanych przez Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a w tym roku przypada jego dziewiąta edycja. Wszelkie informacje na temat konkursu dostępne są na stronie www.grandprix.chopin.pl. […]

KONCERTY W ŁAZIENKACH ON LINE

W związku z pandemią i obowiązującymi ograniczeniami 61 sezon koncertów chopinowskich w Łazienkach Królewskich w Warszawie będzie miał nietypowy przebieg. Recitale zostaną zarejestrowane w Łazienkach Królewskich i odtwarzane z głośników usytuowanych wokół Pomnika Chopina. W każdą niedzielę o godz. 12.00 począwszy od 17 maja. Transmisje on line dostępne będą na facebooku, youtube i stronie internetowej.

Koncert odwołany

Towarzystwo im. Fryderyka Chopina informuje, iż zgodnie z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego o czasowym zawieszeniu wszystkich publicznych imprez, najbliższy koncert z cyklu „PAN Chopin. Muzyczny salon w Pałacu Staszica”, zaplanowany na 30 marca br. (poniedziałek), nie odbędzie się.  

PAN Chopin – 24.02.2020

Najbliższy koncert z cyklu „PAN Chopin. Muzyczny salon w Pałacu Staszica” odbędzie się w poniedziałek 24-go lutego.  Przy fortepianie zasiądzie Jacek Kortus, który wykona utwory  Fryderyka Chopina, Aleksandra Skriabina i Franciszka Liszta. Początek koncertu godz. 19.00. Pałac Staszica Nowy Świat 72 Wstęp wolny

NOC CHOPINA

Zapraszamy na recital fortepianowy Karola Radziwonowicza, który odbędzie 22 lutego (sobota) o godz. 19.30 w Pałacu Staszica w Warszawie (ul. Nowy Świat 72). Koncert będzie częścią XI Festiwalu Chopinowskiego „Koncerty Urodzinowe”. Więcej o „Koncertach Urodzinowych” można przeczytać na stronie Festiwalu.

Msza św – rocznica urodzin F.Chopina

Zapraszamy na uroczystą Mszę św. w 210. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina, która odbędzie się 22 lutego o godz. 18.00 w Bazylice Mniejszej pod wezwaniem Świętego Krzyża przy ul. Krakowskie Przedmieście 3. Przed nabożeństwem zostaną złożone kwiaty pod urną z sercem kompozytora.