„W Krainie Chopina”

Z wielką przyjemnością zapraszam na kolejny koncert XIII Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina”, który odbędzie się najbliższą niedzielę, 30 lipca o godzinie 19.00, w kościele p.w. Św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie.
Pierwszym proboszczem izabelińskiej parafii był ks. Tadeusz Fedorowicz. Ksiądz niezwykły. Pełne życzliwości spotkania z uśmiechniętym kapłanem, który zadziwiał prostotą zachowania i głębokimi myślami wyrażanymi w łatwym języku zapadły głęboko w sercach wszystkich z którymi się stykał. Miał ogromną wiedzę przyrodniczą, w jej szczegółach, pięknie i tajemnicach, widział obecność i miłość Boga. Mieszkał w maleńkim pokoiku, nad zakrystią izabelińskiej świątyni, gdzie mieściły się ledwo dwie osoby. Skromne żył. Ale to wielka duchowa głębia księdza Tadeusza, była powodem licznych przyjaźni ze znanymi postaciami tamtych czasów, w tym Jana Pawła II.
Podczas niedzielnego koncertu wystąpi Harp&Chords Duo: Julia Łopuszyńska – harfa, Stanisław Łopuszyński – klawesyn. To muzykujące rodzeństwo zaprezentuje nam niezwykłe brzmienie harfy i klawesynu, zarówno solo, jak i w duecie.  W programie obok utworów C. Ph. E. Bacha, L. Couperina, D. Scarlattiego, F. Poulenca, znajdzie się własna kompozycja Harp&Chords Duo.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszam.
Mariusz Dżyga
Dyrektor festiwalu.