Aktualności

62.sezon w Łazienkach Królewskich

62. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich po raz drugi online

Sukces Koncertów Chopinowskich w wersji online z ubiegłego roku oraz trwające ograniczenia dotyczące organizacji imprez skłoniły nas do kontynuowania recitali w tej formie.

Koncert inauguracyjny odbędzie się w niedzielę, 16. maja, tradycyjnie o godz. 12:00. Transmisja będzie dostępna m.in. na facebooku, a także na kanale Youtube Towarzystwa im. F. Chopina i Stołecznej Estrady. Spacerowicze w Łazienkach Królewskich będą mogli wysłuchać muzyki Chopina z głośników rozstawionych w głównych alejach parku w każdą niedzielę w czasie trwania koncertu.

Recital inauguracyjny wykona amerykański pianista – Kevin Kenner, uznawany za jednego z najwybitniejszych wykonawców muzyki Chopina. Na XII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie zdobył najwyższą nagrodę. Jest również laureatem Międzynarodowego Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie i wielu innych. Zasiada w jury międzynarodowych konkursów pianistycznych, w tym Konkursu im. Ferruccio Busoniego we włoskim Bolzano i Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Recitale, zarejestrowane w Sali Balowej Pałacu na Wyspie, będą kontynuowane w tej formule w każdą niedzielę o godz. 12:00, a jeżeli sytuacja na to pozwoli powrócimy do organizacji koncertów w tradycyjnej formie – na żywo pod pomnikiem Fryderyka Chopina.