Start Struktura Historia Koncerty Konkursy Biblioteka Fototeka Fonoteka Wydawnictwa Aktualności Sklep On-Line Kontakt

Łazienki Krolewskie w Warszawie

ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE W WARSZAWIE

W roku 1926 w Łazienkach Królewskich w Warszawie został odsłonięty pomnik Fryderyka Chopina, będący dziełem wybitnego rzeźbiarza Wacława Szymanowskiego. Zniszczony podczas wojny, został zrekonstruowany w latach powojennych i w 1958 r. znalazł się na dawnym miejscu. Od roku 1959 odbywają się przy pomniku koncerty chopinowskie
z udziałem wybitnych pianistów.

Organizatorzy: Towarzystwo im. Fryderyka Chopina, Stołeczna Estrada

Termin: maj – wrzesień 2015 r.

Miejsce: Warszawa, Łazienki Królewskie

Opis: Towarzystwo im. Fryderyka Chopina wspólnie ze Stołeczną Estradą już od 56 lat organizują letnie koncerty pod pomnikiem kompozytora w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Koncerty odbywają się od mają do września, w każdą niedzielę o godz. 12.00 i 16.00 i jak pokazuje doświadczenie są jedną z największych atrakcji turystycznych w Stolicy.

 

 

ŁAZIENKI – POMNIK  CHOPINA   2016 

 

MAJ

data

godzina 12.00

godzina 16.00

15

 

Radziwonowicz Karol  

 

Krupiński Łukasz 

 

22

 

Lisak Magdalena      

 

Drewnowski Michał  

 

29

 

Stańczyk Anna Maria

 

Dziewior Michał 

 

CZERWIEC

5

 

 

Wolanin Edward

 

 

Waleczek Wojciech   

12

 

 

 Yui Mikami (Japonia)

 

 Ryo Murakami  (Japonia)

19

 

 

 Ławrynowicz Joanna

 

 Przemyk-Bryła Agnieszka

26

 

 

 Mikhail Kandinsky   (Rosja)

 

Gabryś Maria

 

LIPIEC 

3

 

Szymanowski Michał

 

Skrobiński Grzegorz

10

 

 

Kowalski Paweł 

 

Tołoczko Kacper

17

 

 

Wakarecy Paweł   

 

Quinn Monika

 

24

 

Kośmieja Adam   

 

 Kraszewska Katarzyna

 

31

 

Hryhorenko Serhij    (Ukraina)

 

 Szlezynger Dominika

 

SIERPIEŃ

7

 

 

 Bies Tymoteusz

 

Karaś-Krasztel Elżbieta

14

 

 

 Gierżod Kazimierz     

 

Łuszczewski Rafał

21

 

 

 Kobayashi Rinko  (Japonia)

 

Kobayakawa Tokiko   (Japonia)  

28

 

 

 Galant Justyna 

 

Wojciechowski Filip

 

WRZESIEŃ

4

 

 

Kawalla Bronisława

 

Zagórski Maciej              

11

 

 

Okumura Mika  (Japonia)

 

 Szwajkowski Edwin      

18

 

 

 Bobrowska Aleksandra   

 

 Latoszyński Piotr           

25

 

 

 Korecka Soszkowska Maria

 

 Książek Krzysztof      

 

 

 

ŁAZIENKI - POMNIK 2015



MAJ

data

godzina 12.00

godzina 16.00

17


JULIA KOCIUBAN

MICHAŁ DREWNOWSKI



24

MAREK DREWNOWSKI


FILIP WOJCIECHOWSKI



31

MANA SHOJI (Japonia)

YUKA NAGASAWA (Japonia)


MARIA GABRYŚ



CZERWIEC

7


BRONISŁAWA KAWALLA


ATSUKO OGAWA (Japonia)

14


PAWEŁ KOWALSKI


JOANNA RÓŻEWSKA

21


JOANNA ŁAWRYNOWICZ


KAROLINA NADOLSKA


28


LOUIS ALVANIS (Wlk. Brytania)


NEAL LARRABEE (USA)



LIPIEC

5


PAWEŁ WAKARECY

JUSTYNA LECHMAN


12


ANNA JASTRZĘBSKA-QUINN


ŁUKASZ CHRZĘSZCZYK

19


JOANNA MICHNA


BOGDAN CZAPIEWSKI



26

KAROL RADZIWONOWICZ


TOMMY JING YU LEO (Singapur)



SIERPIEŃ

2


RINKO KOBAYASHI


SERHIJ HRYHORENKO (Ukraina)

9


KAZIMIERZ GIERŻOD


MAREK BRACHA


16


TOKIKO KOBAYAKAWA (Japonia)


ADAM KOŚMIEJA


23


ADAM MIKOŁAJ GOŹDZIEWSKI

KRYSTIAN TKACZEWSKI


30


MONIKA QUINN


MARIA SZRAIBER



WRZESIEŃ

6


RADOSŁAW SOBCZAK


WOJCIECH ŚWITAŁA


13


EDWIN SZWEJKOWSKI

MONIKA ROSCA


20


EDWARD WOLANIN


ALEKSANDER KRUKOWSKI


27


KONRAD SKOLARSKI


KATARZYNA KRASZEWSKA




 ŁAZIENKI - POMNIK 2014

 

MAJ

data

godzina 12.00

godzina 16.00

18


Marek Drewnowski


Paweł Kowalski


25


Lydie Solomon (Francja)


Mika Okumura (Japonia)


CZERWIEC

1


Anna Maria Stańczyk


Tadeusz Domanowski

8


Neal Larrabee (USA)


Konrad Skolarski

15


Tamás Érdi (Węgry)


Karolina Kraszewska

22


Joanna Ławrynowicz

Monika Quinn

29


Matsuo Kumi (Japonia)


Elżbieta Karaś-Krasztel


LIPIEC

6


Justyna Galant


Michał Drewnowski

13


Anna Jastrzębska-Quinn


Karol Michał Szymanowski

20


Joanna Michna


Maria Korecka


27


Bogdan Czapiewski


Aldona Budrewicz-Jacobson (Szwajcaria)


SIERPIEŃ

3


Qi Xu (Chiny)


Joanna Marcinkowska

10


Kazimierz Gierżod


Švese Čepliauskaitė (Litwa)

17


Karolina Nadolska


Masako Ezaki (Japonia)

24


Rinko Kobayashi


Maria Szraiber

31


İdil Biret


Aleksander Krukowski


WRZESIEŃ

7


Filip Wojciechowski


Alexander Kashpurin (Rosja)

14


Karol Radziwonowicz


Yuko Kawai (Japonia)

21


Bronisława Kawalla


Monika Rosca

28


Krzysztof Trzaskowski


Maciej Zagórski



 

 


ARCHIWUM

 

 

ŁAZIENKI - POMNIK 2013

 

MAJ

data

godzina 12.00

godzina 16.00

19

Anna Maria Stańczyk

Jean Muller (Luksemburg)

26

Louis Alvanis (WielkaBrytania)

Maciej Wota


CZERWIEC

2

Lidia Grychtołówna

Karol Radziwonowicz

9

Krystyna Man Li Szczepańska (Chiny)

Aleksander Dębicz

16

Joanna Ławrynowicz

Maciej Zagórski

23

Pavel Kaspar (Czechy)

Aleksander Krukowski

30

Marek Bracha

Justyna Galant


LIPIEC

7

Zuzana Simurdova (Czechy/Kanada)

Mikołaj Warszyński (Kanada)

14

Mika Okumura (Japonia)

Kacper Tołoczko

21

Maria Korecka

Mateusz Rożek

28

Filip Wojciechowski

Tomasz Pawłowski


SIERPIEŃ

4

Bronisława Kawalla

Grzegorz Skrobiński

11

Kazimierz Gierżod

Katarzyna Kraszewska

18

Rinko Kobayashi

Joanna Różewska

25

Maria Szraiber

Michał Landowski


WRZESIEŃ

1

Katarzyna Mościcka

Justyna Lechman

8

Karolina Nadolska

Paula Ropus (Chorwacja)

15

Monika Quinn

Monika Rosca

22

Eri Iwamoto-Bukowian (Japonia)

Dominika Szlezynger

29

Gil Jetley (Wielka Brytania)

Agnieszka Korbecka-Chrabałowska


 

ŁAZIENKI - POMNIK 2012


20 maja – godz. 12.00 Anna Maria Stańczyk, godz. 16.00 Tadeusz Chmielewski

27 maja – godz. 12.00 Antonio di Cristofano, godz. 16.00 Lidia Grychtołówna


3 czerwca – godz. 12.00 Christina Biørkøe, godz. 16.00 Motoko Yoshikawa

10 czerwca – godz. 12.00 Karol Radziwonowicz, godz. 16.00 Piotr Latoszyński

17 czerwca – godz. 12.00 Joanna Ławrynowicz, godz. 16.00 Arnold Gniwek

24 czerwca – godz. 12.00 Bronisława Kawalla, godz. 16.00 Paweł Kowalski


1 lipca – godz. 12.00 Wojciech Waleczek, godz. 16.00 Anna Hajduk

8 lipca – godz. 12.00 Alberto Nose, godz. 16.00 Justyna Lechman

15 lipca – godz. 12.00 Bogdan Czapiewski, godz 16.00 Tadeusz Domanowski

22 lipca – godz. 12.00 Edward Wolanin, godz. 16.00 Katarzyna Hajduk

29 lipca – godz. 12.00 Maria Korecka, godz. 16.00 Šviesė Čepliauskaitė


5 sierpnia – godz. 12.00 Jerzy Romaniuk, godz. 16.00 Aldona Jacobson-Budrewicz

12 sierpnia – godz. 12.00 Kazimierz Gierżod, godz. 16.00 Tokiko Kobayakawa

19 sierpnia – godz. 12.00 Rinko Kobayashi, godz. 16.00 Maria Szraiber

26 sierpnia – godz. 12.00 Mika Okumura, godz. 16.00 Monika Quinn


2 września – godz. 12.00 Jan Simon, godz. 16.00 Karolina Nadolska

9 września – godz. 12.00 Jerzy Godziszewski, godz. 16.00 Maria Gabryś

16 września – godz. 12.00 Claire Huangci, godz. 16.00 Filip Wojciechowski

23 września - 12.00 Dagny Baczyńska-Kissas, 16.00 Karolina Marchlewska

30 września – godz. 12.00 Artur Haftman, godz. 16.00 Krzysztof Trzaskowski


Copyright © TIFC 2006 | Hosting by ROTOS